top of page

Цього року Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі буде присвячений стратегіям зміцнення національних систем безпеки та здоров’я на роботі, спрямованим на посилення життєстійкості та протидії нинішнім і майбутнім кризам з урахуванням винесених уроків і набутого досвіду в сфері праці.

Гасло дня 2021 – «Передбачати, готуватися та реагувати на кризи – інвестуймо зараз у стійкі системи безпеки здоров’я та роботі».

Через пандемію COVID-19 уряди країн, роботодавці, працівники та населення в цілому стикнулися з безпрецедентними викликами, пов’язаними з цим вірусом, та численними наслідками, які він спричинив у сфері праці.

З того часу, як на початку 2020 року пандемія COVID-19 перетворилася на кризу світового масштабу, вона спричинила глибокий вплив на всі сфери життя.

Пандемія торкнулася майже кожного аспекту світу праці – від ризику передачі вірусу на робочих місцях до ризиків щодо безпеки та здоров’я на роботі, що виникли внаслідок ужиття заходів з ослаблення поширення вірусу.

Зміщення в бік нових форм організації праці, зокрема масштабний перехід на дистанційну роботу, наприклад, створило багато можливостей для працівників, але викликало потенційні ризики щодо безпеки та здоров’я на роботі, зокрема психосоціальні ризики та ризики насильства.

У 2021 році Всесвітній день безпеки та здоров’я на роботі присвячений залученню потенціалу елементів системи БЗР, визначених у Конвенції 2006 року про основи, що сприяють безпеці та здоров’ю на роботі (№ 187) .

У доповіді до Всесвітнього дня висвітлено питання про те, як нинішня криза демонструє важливість зміцнення систем безпеки та здоров’я на роботі, включно зі службами безпеки та охорони здоров’я на роботі, як на національному рівні, так і на рівні підприємств.

МОП скористається цією можливістю для підвищення обізнаності та стимулювання діалогу щодо важливості створення стійких систем безпеки та здоров’я на роботі та інвестування коштів у них, для чого будуть висвітлені як регіональні, так і національні приклади зменшення і попередження поширення COVID-19 на робочому місці.  

origin_1205693_14044_додаток_2.jpg

Додаток

до наказу №  59-К від 15. 04. 2021

 

Про заходи

щодо  підготовки та проведення Всесвітнього дня охорони праці у 2021  році під девізом :

 «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу– ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВЯ НА РОБОТІ»

 

з/п

Зміст заходів

Термін    виконання

Відповідальні

1.

Видати наказ про проведення Дня охорони праці 

15.04.2021

 

В.о.завідувача

2

Розміщення на офіційному сайті закладу інформації , підготовленою Міжнародною організацією праці, що є важливим елементом профілактики і пом’якшення коронавірусної інфекції, звернення Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2021 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні та постер до Дня охорони праці.

28.04.2021

Вихователь 

Козачок О.П.

3

Ознайомлення працівників із зверненням Оргкомітету з відзначення Дня охорони праці під девізом: «Передбачати, готуватися та реагувати на кризу– ІНВЕСТУЙМО ЗАРАЗ У СТІЙКІ СИСТЕМИ БЕЗПЕКИ ТА ЗДОРОВЯ НА РОБОТІ»

28.04.2021

Вихователі

4.

Перевірки стану охорони праці, пожежної безпеки 

28.04.2021

Оргкомітет

5

Перевірка ведення журналів реєстрації інструкції з охорони праці

28.04.2021

Оргкомітет

6

Забезпечити висвітлення на сайті дошкільного закладу наказ , « План  заходів  Дня  охорони праці » та хід   їх виконання .

28.04.2021

Вихователь-методист

7

Перегляд дітьми груп молодшого дошкільного віку відео матеріалів «Уроки тітоньки Сови» на тему особиста гігієна

28.04.2021

Вихователі

8

Організувати  бесіди: «Дітям про коронавірус», «Сам удома», «Як убезпечити себе від біди?»;

28.04.2021

Вихователі

9

Розмістити для батьків матеріал  «Особиста безпека під час пантемії»

28.04.2021

Вихователі

10

Консультація для батьків «Про заходи профілактики захворювання на коронавірус»

28.04.2021

Вихователі

11.

Підведення підсумків проведених заходів, присвячених Всесвітньому дню охорони праці

До 05.05.2021

Оргкомітет

bottom of page