top of page

ЗВІТ 

керівника  дошкільного навчального закладу

«Ясла-садок № 8 «Мікруліс» Маріупольської міської ради

Донецької області

за 2019-2020 навчальний рік

   Даний звіт зроблений на підставі наказу Міністерства освіти і науки України від 23.03.2005 р. № 178, «Положення про порядок звітування керівників дошкільних загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед пед. колективом та громадськістю».

 

Мета: подальше утвердження відкритої і демократичної державно-громадської системи управління навчальним закладом, поєднання державного і громадського контролю за прозорістю прийняття й виконання управлінських рішень запровадження колегіальної етики управлінської діяльності завідувача.

 

Завдання звітування:

 

   Забезпечити прозорість, відкритість і демократичність управління дошкільним навчальним закладом.

Стимулювати вплив громадськості на прийняття та виконання керівником відповідних рішень у сфері управління дошкільним навчальним закладом.

 

 

Загальні відомості про ДНЗ.

Дошкільний навчальний заклад  «Ясла – садок

№ 8  «Мікруліс» Маріупольської міської ради Донецької області

(далі ДНЗ).

Юридична адреса: 87592, м.Маріуполь, вул..Лафазана, 53,

тел. +380985415156, E-mail: yaslisad_8@ ukr. net

 

  Комунальний  дошкільний навчальний заклад «Ясла-садок № 8 «Мікруліс» функціонує з 1971 року

   Відповідно до Статуту та потреб громадян, які проживають на території

смт Сартана працює за 5-денним режимом (вихідні дні – субота, неділя) та забезпечує 12- годинне перебування дітей. Мова навчання та виховання українська та російська.

Загальна площа – 0,5073 га,  розміри земельної ділянки з розрахунку на 1 дитину, радіус обслуговування, відстань від житлових будинків та громадських споруд відповідають санітарним нормам.  Площа озеленення не менше 50% . Гриби, дикорослі трави та отруйні рослини  на території відсутні.

  • кількість дерев  39, у тому числі фруктових 6 ,

  • ягідних кущів 8, квітників 12,

  • городів   1.

   Статут ДНЗ «Мікруліс» зареєстровано 03.03.2017р. Свідоцтво про державну реєстрацію ЯЯ № 060217. ЄДРПОУ 22041867 . Правила внутрішнього трудового розпорядку ( №11 від 16.01.2018 року). Колективний договір схвалений на загальних зборах трудового колективу 16 січня 2018 року протокол №11,  зареєстрований 20.03.2013 року №6.

            Комплектування груп дошкільного закладу дітьми здійснюється відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305  та власного Статуту (на підставі реєстрації у електронній черзі Blockchain,заяв батьків, медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад, довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення, свідоцтва про народження дитини). Відрахування дітей з ДНЗ, переведення їх з однієї вікової групи до іншої, збереження місця в закладі здійснюється відповідно до Положення про дошкільний навчальний заклад.

    В дошкільній установі функціонує  - 4 групи    Освітня робота в ДНЗ спрямована на розвиток і формування різносторонньо розвиненої особистості. На теперішній час в дошкільному навчальному закладі         функціонує 4 групи,  в середньому виховується  85 дітей:

  • 1 група 3-го року життя

  • 1 група 4-го року життя

  • 1 групи 5-го року життя

  • 1 групи 6-го року життя. 

  • логопункти 1  (кількість), в них 20 дітей.

Середня наповнюваність груп раннього віку 15,  дошкільних груп 15 - 20.

Д

Батьки зобов′язані:

  • зареєструвати дитину до дитячого садочку на сайті https://sadok.bloqly.com/#/

  • вносити встановлену плату за утримання дитини в навчальному закладі до 10 числа поточного місяця;

  •  віддавати і забирати дитину безпосередньо у вихователя, і обов`язково особисто, не передовіряючи її неповнолітнім особам;

  •   приводити дитину здоровою, чисто вдягненою, охайною, у відповідності до санітарно-гігієнічних правил;

  •  дотримуватись режиму роботи навчального закладу, приводити та забирати дитину вчасно;

  •  своєчасно сповіщати вихователів про відсутність дитини у навчальному закладі і причини її відсутності;

  • у разі відсутності дитини більше 3-х днів надати довідку від лікаря про медичне обстеження і можливість відвідування нею дитячого колективу;

Батьки мають право:

За звітній період прийнято - 22 дитини, вибуло – 3, випущено до школи 22 дитини.

У закладі організовано облік дітей від 0 до 6 років, які проживають на території  закріпленою за ДНЗ №8  та забезпечено 100% охоплення дітей шостого року життя дошкільною освітою.

     Групи комплектувались переважно у червні-вересні. Контингент батьків соціально благополучний, переважають діти із сімей робітників, підприємців, службовців, непрацюючих.

 

Групи комплектуються за віковими ознаками: одновікові. Розвиток, навчання та виховання дошкільників забезпечують:

21 особа: 11 чоловік обслуговуючого персоналу, 1 – медичний працівник, освітній процес у ДНЗ забезпечують 9 педагогів. З них мають повну вищу педагогічну освіту – 3 особи, середню спеціальну освіту – 6 осіб.

Кваліфікаційні категорії педагогічних працівників:

- 11 тарифний розряд – 3 осіб (вихователі);

- 10 тарифний розряд – 2 особа (вихователь).

-13 тарифний розряд 1 особа (вихователь) 

Для забезпечення освітнього процесу з дітьми у дошкільному навчальному закладі створені необхідні умови. Обладнано 4 групових приміщень та кабінети:  адміністративний, методичний, медичний,  практичного психолога,  логопеда, харчоблок, пральня, тощо. Всі приміщення відповідають санітарно - гігієнічним вимогам.  На території закладу для кожної вікової групи є ігровий майданчик  та два тіньові навіси та відповідним ігровим та розвивальним обладнанням.

Дошкільний навчальний заклад в своїй діяльності керується такими нормативно – правовими документами:

-         Конституцією України;

-         Законом України «Про освіту»;

-         Законом України «Про дошкільну освіту»;

-         Законом України «Про охорону дитинства»;

-         Конвенцією про права дитини;

-         Законом України «Про фізичну культуру і спорт»;

-         Законом України «Про мови»;

-         Базовим компонентом дошкільної освіти;

-         Статутом дошкільного навчального закладу;

-         Положенням про дошкільний навчальний заклад;

-         Примірним положенням про методичний кабінет закладу дошкільної освіти;

-         Листом міністерства освіти і науки України «Щодо організації освітньої роботи в дошкільних навчальних закладах у 2019 – 2020 навчальному році» та іншими нормативно – правовими актами.

    Режим роботи дошкільного навчального закладу відповідає вимогам законодавства та типу ДНЗ.

В педагогічному колективі пройшли зміни кадрового складу, проте залишилася доброзичлива творча атмосфера, взаємодія вихователів та вузьких спеціалістів щодо виконання річних завдань дошкільного навчального закладу та здійснення комплексного супроводу розвитку та виховання дошкільників.

          Атестація в навчальному закладі пройшла згідно вимог «Типового положення про атестацію педагогічних працівників». В цьому навчальному році планово атестовано 1 завідувач дошкільного закладу Пачаджи Л.С., а також  1 педагог Пачаджи Х.С., яка здобула ІІ Кваліфікацію. . Згідно перспективного плану всі педагоги пройшли курсову перепідготовку.

   Хід атестації педагогічних кадрів у  навчальному закладі перебував на постійному контролі. Адміністрацією закладу не тільки надавалась методична допомога в організації атестації безпосередньо вихователям, а й забезпечувався контроль за її проведенням: своєчасно і організовано проведені засідання атестаційної комісії. В міжатестаційний період вивчалась система роботи педагогів шляхом відвідування занять,  інших видів діяльності з дітьми, аналізу результатів роботи з батьками вихованців, проведення анкетування, що дало змогу провести атестацію без зайвих психічних перевантажень і конфліктних ситуацій.

 

 

    Основною метою діяльності дошкільного навчального закладу є забезпечення реалізації права громадян на здобуття дошкільної освіти:

-          задоволення потреб громадян у нагляді, догляді та оздоровленні дітей;

-         створення умов для їх фізичного і психічного здоров`я дітей;

-         розвиток пізнавальних здібностей і нахилів, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту;

-         виховання любові до України, шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традиції і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей інших націй та народів, свідоме ставлення до себе, оточення та довкілля;

-         виховання здорової, гармонійно розвиненої особистості;

-         запобігання розладам фізичного і психічного розвитку;

-          підготовка дошкільнят до навчання в загальноосвітній школі.

-         виконання вимог Базового компоненту дошкільної освіти.

   Зусилля педагогічного колективу в 2019 - 2020 навчальному році було спрямовано на вирішення таких завдань:

         Створити належні умови для отримання дітьми якісної дошкільної освіти через компетентність і практичну готовність педагогів працювати в умовах реалізації особистісно орієнтованої моделі дошкільної освіти шляхом впровадження інноваційних педагогічних технологій з метою реалізації принципів демократизації, гуманізації та індивідуалізації, інтегративності педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі.

 

         Формувати соціальний досвід дошкільників шляхом систематичного й планомірного введення дітей у світ економічних уявлень з метою реалізації дошкільником себе як індивідуальності та повноцінної особистості в реальному житті, яка вміє мислити і діяти за законами економіки.

 

         Продовжувати забезпечувати повноцінне виховання дошкільника в умовах тісної співпраці сім'ї та дошкільного закладу за допомогою принципу паралелізму (сім’я вирішує свої завдання, а дошкільний заклад – свої).

 

         Реалізувати завдання морально-духовного та патріотичного виховання дошкільників шляхом присвоєння дитиною соціальних, духовно-патріотичних та морально-етичних загальнолюдських цінностей, національних культури і традицій, основ громадянськості через різні форми і методи роботи з дітьми.

 

         Забезпечити високий рівень компетентності у суб’єктів педагогічного процесу в дошкільному закладі: дітей, педагогів і батьків у галузі здоров’я та фізичного розвитку через впровадження здоров’язберігаючих та здоров’яформуючих технологій і надання системи валеологічних і екологічних знань.

 

         Продовжувати спрямовувати впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у практику роботи педагогів дошкільного навчального закладу. 

     Спираючись на Інструктивно – методичні рекомендації про «Про  особливості  організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2019 – 2020 навчальному році» (Додаток до листа МОН України від 02. 07. 2019 № 1/9 – 419)  та на  Інструктивно – методичні рекомендації «Про організацію національно – патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» від  25.07.2016 №1/9 – 396, змістовними напрямками для вдосконалення роботи методичної служби були:

                   патріотичне виховання;

                   мовленнєве виховання;

                   музичне виховання;

                   формування основ здорового способу життя;

                удосконалення системи регулювання рівня професійної компетентності педагогів на основі особистісно-зорієнтованого підходу;

                    створення умов для зростання професійної майстерності педагогів через впровадження новітніх технологій.

         Пріоритетними напрямами у сфері матеріально-технічного і навчально - матеріального забезпечення освітньої діяльності залишалися обладнання і оснащення:

                    педагогічного процесу;

                    усіх видів діяльності дітей, їхнього побуту;

                    фізкультурно -  оздоровчої, медичної бази .

Для розв`язання річних завдань були створені необхідні умови: приміщення забезпечені обов’язковим обладнанням, навчально-наочними посібниками, іграшками у відповідності до навчальних програм, згідно «Примірного переліку ігрового та навчально – дидактичного обладнання для закладів дошкільної освіти»  (Наказ міністерства освіти і науки України від 19 грудня 2017 р. за № 1633). Особлива увага зверталася на доцільне розпланування площ території та приміщень, лад і чистоту, на травмо безпеку обладнання та інвентарю, їхній добір та раціональне розміщення, естетичне оформлення. Особливий акцент було зроблено на створенні привабливого розвивального середовища для дітей раннього та молодшого дошкільного віку. Придбано: демонстраційні набори з патріотичного та мовленнєвого виховання дітей дошкільного віку, іграшок до сюжетно-рольових ігор.

В групах дітей раннього і дошкільного віку ігровий матеріал розміщується в розгорнутому вигляді,  щоб спонукати дітей до дій із ним, до створення сюжетів. Раціональніше стали використовуватися всі приміщення – групові кімнати, спальні В роботі музичного керівника не вистачає музичних інструментів для навчання дітей грі на них. Залишається проблема оснащення групи раннього віку сучасним матеріалом із сенсорно – пізнавального та мовленнєвого розвитку малюків, не вистачає спортивно – моторних іграшок. На це і планується звернути увагу в наступному навчальному році.

       В ДНЗ створені належні умови для педагогів щодо успішного розв`язання завдань розвитку, навчання і виховання дітей.  Педагогічний колектив працював за Навчально - виховний процес  дошкільників організовано за освітньою програмою «Дитина», «Впевнений старт»,  які забезпечують умови для організації продуктивного діалогу з дитиною, створення навколо неї розвивального середовища  та  інших умов, які оптимізують розвиток його особистісних якостей.

      Підсумок роботи показав, що у дошкільному закладі створені належні умови для розв'язання завдань сучасної дошкільної освіти, організації оптимального освітньо - виховного процесу, реалізації права дитини  на якісну дошкільну освіту. З  метою досягнення  дошкільником ступеня компетентності, необхідного для його нормального функціонування в довкіллі та забезпечення гармонійного розвитку дітей, у цьому навчальному році  в дошкільному закладі функціонували такі профільні групи:  «Сходинками інформатики» (вих. Ката О.М.), «Талановиті пальчики» ( вих. Ксенофонтова Г.В. ), «Маленькі  підпиємці» (вих. Ката О.М.),  «Паперові та пластелинові фантазії» ( вих. Агаркова Л.О.),  «Цікаві шашки»,  «Шахова абетка» (вих. Кононова А.В.), «Хатха –йога нетрадиционній метод оздоровления дошкольників » (вих. Пачаджи Х.С.), «Різнокольоровий світ» (вих. Агаркова Л.О.)

На базі дошкільного навчального закладу працює клуб молодого вихователя «Паросток» (керівник вихователь- Агаркова Л.О.,член клубу: Пачаджи Х.С. ).  Організовуючи роботу клубу за основу беруться педагогічні погляди відомого педагога-гуманіста В.О.Сухомлинського. Працюючи з молоддю, «готую грунт для запозичення передового досвіду, створеного кращими майстрами педагогічної праці..», як зазначив великий педагог. В роботі використовуються нетрадиційні форми, сучасні технології виховання та навчання.

Завідувачем закладу призначено  наставника вихователя Агаркову Л.О.,  яка надавала  допомогу молодому спеціалісту в удосконаленні її професійного росту. Молодий  спеціаліст брав активну участь у методичних заходах дошкільного закладу.

 

    Для реалізації змісту програм в  методичному кабінеті дошкільного навчального закладу з метою підвищення методичного та освітнього рівня педагогів, підвищення їх теоретичного рівня та фахової підготовки, були придбані новинки методичної літератури, наочні матеріали, які шляхом самоосвіти педагоги опрацьовували упродовж навчального року, сформований каталог педагогічного досвіду та інноваційних технологій, поповнено книжковий фонд кабінету, що дає можливість педагогам ознайомитися з сучасними педагогічними технологіями, авторськими наробками та використовувати їх в роботі з дітьми. Постійно виписуються основні та спеціальні періодичні видання: «Дошкільне виховання», «Палітра педагога», «Джміль», «Дошкільний навчальний заклад», «Дитячий садок», «Практика управління закладом освіти», «Вихователь-методист», «Бібліотечка вихователя дитячого садка», «Методична скарбничка вихователя», «Санітарний вісник», «Медична сестра дошкільного закладу» «Безпека життєдіяльності».

   Педагоги мають змогу користуватися сучасними ТЗН: комп’ютером, ноутбуками, сканером, принтером, копіювальним апаратом. Придбані сучасні мультфільми, відеоматеріали.  На реалізацію поставлених завдань була спрямована діяльність всіх підрозділів дошкільного навчального закладу, методична робота, управлінські рішення. Освітні задачі носять науково-методичний характер, базуються на діагностичній основі. За даними досліджень характерним є  ріст позитивно-психологічного мікроклімату в кожній віковій групі, покращення технологічного клімату у зв’язку з освоєнням нового прогресивного педагогічного досвіду, знань в галузі новітніх педагогічних  технологій, навичок самооцінки, самокорекції, самоконтролю; динаміки пізнавальної активності всіх учасників педагогічного процесу.

     Система всіх заходів річного плану була спланована рівномірно, розподілена між педагогами за диференційним та індивідуальними підходами, різноманітна з урахуванням можливостей дошкільного закладу та рекомендацій територіального  відділу освіти нашого району.

Організація методичної роботи з педагогічними кадрами має діагностично – прогностичний характер і базується на аналізі освітньо – виховного процесу.

Вирішення річних завдань неможливе без теоретичної підготовки педагогів, тому система педагогічних нарад, семінарів, консультацій, колективних переглядів мала конкретні цілі. Найбільш дієвими виявилися такі інтерактивні форми методичної роботи з кадрами: ділова гра, майстер – клас,  тренінги, дискусії, бліц – турніри, презентації міні – проектів, моделювання, методичний марафон. Всі вони були націлені на те, щоб навчити педагогів аналізувати, уміти оцінювати свою діяльність. Зміст методичної роботи сприяв підвищенню професійної майстерності. Для реалізації Базового компоненту дошкільної освіти в дошкільному закладі продовжується робота по поповненню матеріалом за освітніми лініями.

Реалізація річних завдань здійснювалася в різних видах діяльності шляхом взаємодії з навколишнім світом та співпраці з родинами вихованців.

    З метою удосконалення системи контролю у дошкільному навчальному закладі упродовж навчального року був проведений контроль: комплексний - у групах старшого дошкільного віку на тему «Співпраця вихователів і батьків у навчально - виховній роботі з дітьми 6 року життя відповідно до Базового компоненту дошкільної освіти в Україні»,  2 тематичних у всіх вікових групах: «Аналіз стану художньо – естетичного розвитку дітей 3, 4, 5, 6 року життя засобами зображувальної діяльності» та «Стан мовленнєвого  розвитку дітей 4, 5, 6 року життя. Використання інтерактивних методів навчання». За результатами контролю складені довідки, підготовлені рекомендації, які були заслухані на засіданнях педагогічних рад.

Вважаючи стан здоров`я дітей основою щодо вирішення річних завдань,  протягом року відстежувався як стан здоров`я дітей, так і рівень їх фізичної підготовленості у порівнянні з минулими роками.

    В дошкільному закладі виконуються заходи щодо медичної та профілактичної роботи, забезпечується дотримання санітарних та протиепідемічних вимог з метою виховання здорової дитини та запобігання захворюваності дітей і працівників. Планомірно проводяться профілактичні щеплення, які плануються відповідно до віку дітей.

              В ДНЗ постійно аналізується стан захворюваності дітей, який реєструється в журналі щоденного відвідування дітей.

              Також проводиться систематична робота щодо профілактики різних видів захворювань:

- створена інформаційна база для батьків щодо профілактики захворювань;

- інформація змінюється відповідно до пори року та виду захворювання;

- згідно плану з дітьми проводяться заняття, бесіди, ігри щодо пропагування здорового способу життя та збереження життя й здоров'я, різні форми загартування.

              Всі дані про захворюваність фіксуються в картках дітей. Ведеться журнал обліку захворюваності дітей. На початку кожного місяця проводиться аналіз захворюваності в кожній групі Здійснюється облік захворюваності по групах, по видах захворювань, складаються аналітичні звіти, які щоквартально подаються у відділ освіти.

Результати оздоровчої роботи, стан захворюваності доводяться до відома батьків, працівників, розглядаються на нарадах при завідувачеві, педагогічних радах, групових батьківських зборах.

  Протягом  2019 н.р.( вересень-листопад) аналіз  захворюваності свідчить про те, що захворюваність знизилась на 30 випадків, що складає 46%. Захворюваність по ГРВ знизилась на 12 випадків, що складає 15%. За цей період не зафіксовано інфекційних захворювань.  

              Для вирішення даного питання, ДНЗ ставить перед собою завдання: в новому 2020-2021 н. р. здійснити посилення вхідного контролю після захворювання та роз’яснювальної роботи з батькам.

    Проходження медичного огляду працівниками ДНЗ здійснюється відповідно до чинного законодавства згідно наказу МОЗ України. Сестра медична старша  слідкує за  дотриманням працівниками закладу графіка проходження медичних оглядів що складає 2 рази на рік.

     На належному рівні проводилася робота щодо дотримання інструкції з харчування дітей в дошкільних навчальних закладах. Систематично здійснювався контроль за якістю продуктів та їх кулінарною обробкою. Результати контролю відображені в Журналі контролю за харчуванням, в протоколах виробничих нарад. Документація з питань харчування велася відповідно до встановлених вимог. Графік видачі готової продукції з харчоблоку дотримувався.

     В дошкільному навчальному  закладі на належному рівні здійснюється медико – педагогічний контроль за фізичним розвитком та оздоровленням дітей. Систематично здійснюється контроль за проведенням всіх форм фізкультурно – оздоровчої роботи закладу освіти вихователем – методистом та старшою медичною сестрою. Ведуться протоколи, визначається моторна щільність заняття.

Батькам малят надавалися консультації з питань фізкультурно – оздоровчої роботи з дітьми в домашніх умовах, оптимізації рухового режиму упродовж дня,  здорового способу життя, використанням здорового харчування, проведення дихальної гімнастики, необхідності проведення щеплень проти кору та інші.

     Дошкільний навчальний заклад забезпечує право дитини на охорону здоров`я, здоровий спосіб життя через створення умов для безпечного, нешкідливого утримання дітей, раціонального харчування. Здоров`я, його охорона та зміцнення, безпека дітей являються стратегією, пріоритетом у нашій роботі. В кожній віковій групі створені належні умови для реалізації навчання дітей безпеки життєдіяльності. В наявності демонстраційні таблиці, ігровий матеріал для проведення сюжетно – рольових ігор «Пожежники», «МЧС»; атрибути для проведення творчих ігор з елементами безпечної поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій. У всіх групах оформлені тематичні куточки «Обережно, пожежа!», «Грамотні пішоходи»; організовані осередки з формування безпечної поведінки в умовах загрози та виникнення надзвичайних ситуацій; оновлений куточок «Абетка безпеки» в ДНЗ.

     

     Методична робота у дошкільному навчальному закладі спонукає вихователя до роботи над підвищенням свого фахового рівня, сприяє збагаченню педагогічного колективу знахідками, допомагає молодим вихователям переймати майстерність у досвідчених колег. Завдання методичної роботи полягає у створенні такого освітнього простору в закладі, де повністю було б реалізовано творчий потенціал педагогічного колективу і кожного зокрема. Фахівець, який сьогодні працює з дітьми, має володіти сучасними педагогічними технологіями. Тож намагаємось використовувати найрізноманітніші форми й прийоми роботи з вихователями, які допомагають розкрити їх творчий потенціал, спонукають до роботи по-новому.

   У вересні 2019р. проведене тестування педагогів, з метою вивчення рівня їх професійної компетентності, з даної проблеми. В методичному кабінеті протягом навчального року була оформлена виставка науково-методичної літератури та матеріалів педагогічної періодики з даної проблеми (новітні освітні технології в мовленнєвому розвитку).

    В 2019 - 2020 році педагогічний колектив продовжував впроваджувати в практику роботи технологію діяльнісного підходу «Технологія формування інформаційно-ігрової творчості» Н.Гавриш. Вихователем-методистом Кашира А.В. було підібрані коректурні таблиці для молодшого, середнього та старшого віку. Коректурні таблиці, педагоги  використовують в різних формах організації роботи з дітьми: - різні типи занять, - інтегрована діяльність, - спілкування під час організації різних видів діяльності,- дидактичні ігри, ситуації, вправи, тощо. Використання в освітньому процесі коректурних таблиць є надзвичайно ефективним засобом розвитку комунікативної діяльності, креативності, пізнавальної активності та самостійності дошкільників.

   За допомогою теоретичного семінару  педагоги поглибили та систематизували знання щодо змісту Базового компонента, формування їх професійних умінь щодо використання ефективних підходів для розвитку мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

     Метою  семінару – практикуму «Інтерактивні методи розвитку мови дошкільників» було: удосконалення знань педагогів щодо використання  інтерактивних методів розвитку мови дітей та розроблення ключових позицій на заняттях з мовленнєвого розвитку. Педагогічний колектив освоїв технологію діяльнісного підходу Н. Гавриш «Технологія формування інформаційно-ігрової творчості». Педагоги старших груп зазначили значимість даної технології, як на заняттях з розвитку мовлення так і в інших видах діяльності. За допомогою семінару-практикуму педагоги поглибили та систематизували знання щодо змісту Базового компонента, формування їх професійних умінь щодо використання ефективних підходів для розвитку мовленнєвої компетентності дітей дошкільного віку.

       Як позитивне, хотілося б відзначити проведення інтегрованих занять.    Слід відмітити, що мовленнєві навички дітей закріплюються в повсякденній роботі. З дошкільниками проводяться індивідуальні та групові бесіди. Проте, для більш ефективного оволодіння дітьми мовленням,  вважаємо за необхідне продовжити роботу з підняття рівня професійної майстерності педагогів, як раз зробивши акцент на сучасні інтерактивні методи та технології:  коректурні та мнемо таблиці. А також введення в практику роботи з дітьми ефективного методу розвитку мовлення дошкільників – сінквейн.

     Колектив нашого закладу продовжує працювати над завданням забезпечення наступності в роботі ДНЗ та початкової школи. Методичною службою закладу було складено план співпраці між ДНЗ № 8 та СШ № 8. Метою цієї співпраці було створення  сприятливих умов для реалізації діяльнісного підходу до навчання та виховання шляхом використання інноваційних технологій з метою формування життєвої компетентної особистості».

     Співпраця педагогічних колективів здійснювалась через проведення  спільних заходів відповідно плану співробітництва ДНЗ ясел - садка № 8 та СШ № 8 з питань наступності у роботі по підготовці дітей до школи (2019-2020 н.р.).  Проаналізувавши роботу педагогів ДНЗ №8 та СШ №8 з наступності, можна зробити висновок, що мета досягнута шляхом реалізації поставлених завдань. Але все ж таки потребує ще тіснішої співпраці між педагогами ДНЗ та СШ з батьками, особливо в період введення в дію освітньої  реформи (НУШ).

      У травні було проведено онлайн консиліум: «Адаптація до умов школи та успішність першокласників- випускників дошкільного закладу», де вихователі мали змогу ознайомитися з успіхами своїх вихованців.

Підсумок роботи показав такі результати:

- створені належні умови для забезпечення наступності у роботі дошкільного закладу та СШ№ 8;

- педагоги активно впроваджують в практику роботи з дітьми економчне виховання та вивчення   дошкільниками   іноземної мови;

- налагоджена співпраця педагогів і батьків дітей, які не відвідують дошкільні заклади, в умовах соціально-педагогічного патронату;

- налагоджена робота профільних груп;

-піднявся рівень активності педагогів в методичних заходах закладу.

 

    Підвищенню якості дошкільної освіти сприяє тісна співпраця закладу з батьківською громадою. Допомога батькам вихованців здійснювалась шляхом надання кваліфікованої допомоги фахівцями: керівником закладу, вихователем-методистом,  вихователями груп, медичними працівниками, іншими спеціалістами з питань розвитку, виховання та навчання дітей. Робота з батьками проводилась у формі групових та індивідуальних усних і письмових консультацій, телефонних консультацій, бесід, шляхом залучення батьків до співпраці і взаємодії з педагогами у закладі. Це перегляд та участь батьків в дитячих святах, розвагах, проведення спільних спортивних розваг та свят, виховних заходів, днів відчинених дверей. Застосовувались засоби наочної пропаганди (інформаційні бюлетені, батьківські куточки з папками - пересувками, фотовиставки, виставки психолого-педагогічної літератури тощо). Традиційно для батьків організовувались виставки робіт дітей з зображувальної діяльності. Протягом року проводилися  засідання клубу   «Молодої сім`ї». Для забезпечення інформування батьків та громадськості про діяльність колективу працівників закладу освіти,  оформлені інформаційні стенди, працює сайт ДНЗ . Завдяки цьому, ми маємо можливість висвітлювати важливі моменти із життя нашого  закладу.

     Методична служба спрямовує свою діяльність на забезпечення розуміння педагогами важливості впровадження педагогічних інновацій в навчально-виховний процес з метою покращення якості освіти. У закладі створені належні умови для підвищення професійного рівня та формування інноваційної компетентності педагогів. Інноваційна діяльність проводиться на рівні закладу та підпорядкована стратегічній меті - забезпеченню формування, зміцнення, укріплення та відновлення здоров’я дітей, а також становленню і розвитку особистісно-зорієнтованої освітньої системи в цілому.

    Методична робота спрямована на постійну самоосвіту вихователів, регулярний огляд методичної й фахової літератури. На достатньому рівні організовано індивідуальну самоосвітню підготовку педагогів – вивчення передового педагогічного досвіду, інноваційних технологій. Організовано роботу над індивідуальною психолого-педагогічною проблемою кожного вихователя в розрізі співвідношення з проблемною темою закладу. У закладі в наявності банк ППД. Методична служба приділяє велику увагу вивченню системи роботи вихователів та розповсюдженню їх досвіду роботи на рівні району, міста. 

          Рішення  засідань педрад виконані на 100%. Результати анкетування педагогів до підсумкової педради засвідчили, що дієвість роботи педагогічної ради забезпечувалася за рахунок проведення її в інтерактивних формах, участі в підготовці до її проведення всіх, без винятку педагогів, толерантному спілкуванні, колективному виробленні рішень педради, контролю за його виконанням.

         Аналіз планування методичної роботи упродовж 2019 – 2020 н. р. показав системність у роботі з педагогами з підвищення їх педагогічної компетентності з питань навчання і виховання дітей дошкільного віку.

 

Робота під час  карантину

 

     На період карантину у зв’язку з пандемією COVID – 19 педагоги закладу продовжили освітню діяльність з дітьми дистанційному режимі, використовуючи соціальні мережі viber, facebook, платформу zoom.

 

     Для ефективного та якісного забезпечення освітнього процесу ДНЗ в умовах дистанційної роботи, педагоги мали технічні можливості для організації дистанційного навчання, вдосконалювали свої навички у володінні інформаційно-комп’ютерними технологіями, постійно підвищувати свій професійний рівень, вихователі мотивували батьків підтримувати постійний зворотній зв’язок з ними.

 

     Педагоги працювали з дітьми за участі батьків по перспективному плану, надавали рекомендації по проведенню занять, організації спостережень, ігрової, трудової діяльності, проводили консультативно-просвітницьку роботу, надавали різноманітні поради, рекомендації, консультації.

    Крім того педагогічні працівники опрацьовували фахову методичну літературу, переглядали та прослухували вебінари, брали участь у онлайн-конференціях, виготовляли дидактичний матеріал для освітньої роботи з дітьми.

 

 

     Тому діти продовжили засвоювати програмовий зміст відповідно до лексичних тем. Батьки активно долучилися до дистанційного навчання, підтримували постійний зворотній зв’язок з педагогами.

 

Організація харчування дітей .

 

    Здійснювалася згідно Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, затвердженої Наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України 17.04.2006 за №298/227. Рішенням Маріупольської міської ради  батьки вносять плату за харчування у розмірі 60 %  від вартості харчування за день.

    Для виявлення дітей пільгового контингенту у вересні та протягом  року проводилося соціальне опитування сімей. З батьками та членами родин проведена роз’яснювальна робота щодо прав користування пільгами. Для категорії цих дітей організовано 50% оплата за харчування. Звільнені від оплати батьки дітей, які мають відносні пільги та підтверджуючи документи.

 

   Продукти харчування та продовольчу сировину постачали регулярно, відповідно до заявок на продукти харчування із супровідними документами відповідно до нормативних вимог. Видача готових страв на групи здійснювалася відповідно до графіка видачі їжі. Постійно здійснювався контроль за якістю та терміном використання продуктів, дотримання технології приготування їжі.  Сестрою медичною старшою Воронковою С.О., відповідно з вимогами, знімаються проби з готових страв. Кухарями своєчасно відбиралися добові проби. Режим харчування здійснювався відповідно до режиму кожної вікової групи.

Робота харчоблоку.

 

    Харчоблок має необхідне приміщення, оснащений необхідним технологічним обладнанням, яке знаходиться в робочому стані.

 

     Столовим та кухонним посудом харчоблок забезпечений в достатній кількості.  Проточною гарячою та холодною водою – забезпечений.

 

    Вимоги щодо дотримання санітарно-гігієнічного режиму виконувались.

 

   Усі продукти харчування та продовольчу сировину отримували при наявності документів (сертифікати якості), що підтверджують їх безпечність та якість.

 

    З метою забезпечення збалансованого різноманітного харчування складається двотижневе перспективне меню, яке погоджується і затверджується Держпродспоживслужбою в Донецькій області, розроблена картотека страв.

 

Дотримання норм харчування в ДНЗ:

 

№        Назва продуктів       За 7 місяців 2019-2020 року

1.         М’ясо і м’ясопродукти                        51 %

2.         Молоко, кисломолочні продукти         52 %

3.         Сир кисломолочний                           39 %

4.         Сметана                                            76 %

5.         Яйце                                                 82 %

6.         Риба                                                 56 %

7.         Фрукти сухі                                       89 %

8.         Картопля                                           70 %

9.         Овочі                                                 64 %

10.       Фрукти                                                 2%

11.       Соки                                                     9%

12.       Масло вершкове                                  57%

13.       Олія    100

Середній % виконання норм                            58 %

Теоретична калорійність їжі

 

            норма 7 міс.2019-2020

Білки                 68.1           53.7

Жири                 71.7           49.6

Вуглеводи        299.2         232.6

Калорії           1874.8        1368.6

 

 

                               Контроль за організацією харчування.

 

   Постійний контроль за якістю продуктів харчування та готових страв, технологією приготування їжі, умовами її зберігання і дотримання термінів реалізації, виконання норм харчування здійснюється адміністрацією закладу.  За результатами контролю видаються відповідні акти, накази. Питання організації харчування обговорюються на нарадах при керівнику, батьківських зборах.

Плануючи роботу педагогічного колективу дошкільного навчального закладу на новий 2020 - 2021 навчальний рік, зазначаємо, що зміст освітнього процесу в ДНЗ визначається:

        Конституцією України.

        Законом України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145 - УІІІ

        Законом України «Про дошкільну освіту», затвердженим Указом Президента України від 11 липня 2001 р. №2628 -111.

        Конвенцією прав дитини, ратифікованою Постановою Верховної ради України від 27 лютого 1991 р. № 789 –Х11.

        Національною Доктриною розвитку освіти в Україні в ХХ1 столітті, затвердженою Указом Президента України від 17.04.2002 р. № 347/2002р

        Базовим компонентом дошкільної освіти в Україні, який ухвалено рішенням колегії Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №615 від 22.05.2012 р.

        Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників України, затвердженим наказом МОН України від 06.10. 2010 р. №930 зі змінами до нього наказ МОН молодь спорту України від 20.12. 2011 №1473.

        Листом МОН  України «Щодо особливостей організації діяльності закладів дошкільної освіти в   2019 – 2020 навчальному році» від 13.06.2018 р. № 1/9-386

        Інструктивно – методичними рекомендації «Про  особливості  організації діяльності закладів дошкільної освіти в 2018 – 2019 навчальному році». Додаток до листа МОН України від 18. 06. 2018 № 1/9 – 386.

        Інструктивно – методичним листом МОН України №1/9 – 583 від 04.10.2007 р. «Про систему роботи з дітьми, які не відвідують дошкільні навчальні заклади».

        Інструктивно методичним листом МОН молодь спорту України «Про організацію роботи в ДНЗ у літній період» від 16.03. 2012 №1/9 -198.

        Інструктивно – методичними  рекомендаціями «Організація  фізкультурно – оздоровчої роботи у дошкільних навчальних закладах» (лист від від 02.09. 2016 №1/9 – 456).

        Інструктивно – методичними рекомендаціями «Про організацію національно – патріотичного виховання у дошкільних навчальних закладах» (додаток до листа МОН від 25 липня 2016 року №1/9 – 396).

        Інструктивно – методичними рекомендаціями «Про організацію роботи з музичного виховання дітей у дошкільних навчальних закладах» (додаток до листа МОН України від 02.09.2016№ 1/9 – 454).

        Листом МОН «Про організацію роботи дошкільних навчальних закладів по ознайомленню дітей із народними традиціями, святами та обрядами» від 20.10.2016 №1/9 – 561.

        Листом МОН України «Щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової ланки освіти» від 19.04.2018 № 1/9 – 249.

        Інструктивно – методичними рекомендаціями щодо забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти. Додаток до листа МОН України від 19.04.2018 № 1/9 – 249.

        Інструктивно – методичними рекомендаціями щодо організації взаємодії дошкільної освіти з батьками вихованців (лист від 25.07.2016 № 1/9 – 396)

        Інструктивно – методичними рекомендаціями щодо вирішення окремих питань діяльності керівників гуртків дошкільних навчальних закладів (лист від 18.09.2014 № 1/9 – 473)

        Інструктивно – методичними рекомендаціями «Про розроблення програмдля дошкільної освіти» (лист від 28.02.2013 № 1/9 – 152)

        Інструктивно – методичними рекомендаціями «Організація роботи в дошкільних навчальних закладах у літній період (лист від 16.03.2012 № 1/9 – 198).

        Комплексно освітньою  програмою  «Дитина в дошкільні роки» (наук. кер.  Крутій К. Л., авт. колектив – Богуш А.М., Грицишина Т.І., Дем`яненко О.Є. та ін.) – Рекомендовано Міністерством освіти і науки України як комплексна освітня програма (лист №1/11 – 16160 від 6 листопада 2015року).

        Програмою розвитку дітей від пренатального періоду до трьох років «Оберіг». Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (наказ від 24.06. 2014 року №750)

        Примірним положенням про методичний кабінет закладу дошкільної освіти (затверджений Наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04. 2018 №372).

        Про затвердження гранично допустимого навчального навантаження на дитину у дошкільних навчальних закладах різних типів і форм власності. Наказ МОН України від 20.04. 2015 №446.

        Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів (затверджений наказом Міністерства охорони здоров`я України від 24.03. 2016 №234).

         Олена Каплуновська, Ірина Кичата, Юлія Палець. «Україна –моя Батьківщина». Парціальна програма національно – патріотичного виховання дітей дошкільного віку.(лист ІМЗО від 25.03. 2016 р.№ 2.1/12Г – 85). – Тернопіль.- Мандрівець, 2016.

    

   Заклад функціонує у типовому  приміщенні. Групові приміщення, спальні кімнати, буфети підтримується у належному санітарно-гігієнічному стані, обладнані відповідними меблями, технічними засобами навчання, роздатковим, дидактичним матеріалом. У всіх групах створені відповідні умови для проведення всих режимних моментів відповідно до вимог. Ігрові осередки навчальним та ігровим матеріалом обладнані в достатній кількості.

Територія закладу добре озеленена. По периметру закладу висаджені декоративні дерева, розбито квітники. Господарська зона знаходиться окремо від ігрової зони, до неї облаштовано окремий в’їзд.  Сміттєзбірник з баком розташований ізольовано. Сміття  вивозиться регулярно.

Естетичне оформлення приміщень та упорядкованість надвірних споруд, території відповідають санітарним нормам. Щороку проводиться косметичний ремонт приміщень та надвірних споруд. Приміщення групових кімнат мають належний естетичний вигляд. Облік майна ведеться систематично, списання проводиться відповідно до чинного законодавства. Матеріально-технічне забезпечення закладу на достатньому рівні.

Організація роботи з батьками.

   У закладі проводяться загальні батьківські збори (двічі на рік) та групові батьківські збори (тричі на рік), протоколи зборів ведуться. Педагоги закладу знайомлять батьків з проблемами вікового періоду і психологічного розвитку дітей кожного вікового періоду та шляхами педагогічного впливу на реалізацію цих питань. З метою підвищення  рівня педагогічної компетентності батьків у закладі проводяться виставки, консультації, анкетування й опитування батьків, ознайомлення з педагогічними виданнями. У батьківських куточках вихователі розміщують інформацію  з порадами щодо розвитку, навчання та виховання дітей відповідно до завдань, над якими працюють педагоги у навчальному році.

Дотримання вимог безпеки життєдіяльності та охорони праці працівників та вихованців.

   Для забезпечення цих вимог у ДНЗ створені необхідні умови, а саме: постійно проводилась інструктивно – роз’яснювальна робота з персоналом. Кожен працівник під особистий підпис  ознайомлюється з інструкцією щодо дотримання норм та вимог техніки безпеки, посадових обов’язків. Адміністрація ДНЗ проводила роботу із забезпечення в  ДНЗ норм охорони праці, протипожежної безпеки.

Перед проведенням заходів (свят, конкурсів) видаються відповідні накази по закладу. У ДНЗ є вогнегасники які систематично перевіряються, протипожежний інвентар, плани евакуації на випадок пожежі.

Відповідна робота проводиться з дітьми у доступній для них формі. Щороку у ДНЗ проводиться тиждень безпеки життєдіяльності. Випадків травмувань працівників під час  життєдіяльності в ДНЗ не зафіксовано.    Випадків травмувань вихованців  під час  життєдіяльності в ДНЗ не зафіксовано.                                                 

 

РЕЗУЛЬТАТИ РОБОТИ ЩОДО УКРІПЛЕННЯ МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОЇ БАЗИ.

   Для створення оптимальних умов перебування дітей в дошкільному закладі матерільно-технічна база постійно удосконалюється і модернізується. З бюджету    Маріупольської  міської ради у 2019-2020 н.році надійшли кошти які були використані на придбання і оплату послуг:

  • придбано миючі та дезінфікуючі засоби, засоби, необхідні для боротьби з COVID-19;

  • канцелярське приладдя, папір ксероксний;

  • світодіодні лампочки, світильники;

  • виконано пункти припису ДСНС (придбано 6 вогнегасників);

  • проведено заходи, щодо підготовки дитячого закладу до навчального року (повірка і технічне обслуговування, манометрів, вогнегасників, електрообладнання), гідравлічні випробування системи опалення, вимірювання контуру заземлення, технічне обслуговування сайту дошкільного закладу);

  • щомісячно оплачуються послуги (дератизація і дезінсекція приміщень, вивіз і утилізація сміття, оплата електроенергії, водопостачання, до ДНЗ доставляється вода соціальна бутильована);

  • проведено навчання відповідальних осіб ( охорона праці, цивільний захист, пожежна безпека правила теплового господарства);

  • придбано пісок кварцовий.

Завдяки благодійній допомозі батьків  було придбано:

-​– проведено косметичний ремонт  в групі «Веселка», «Сонечко» ;

– придбано штори в групове приміщення «Віночок»;

– придбано стіл та лави для вулиці групи «Віночок»;

– придбано іграшки, ігрове обладнання;

-  придбано краску, для покриття підлоги у коридорі;

- в рамках підготовки до до літнього оздоровчого періоду 2020 р. батьками та працівниками закладу пофарбовано пісочниці, ігрове та спортивне обладнання на всіх ігрових майданчиках закладу. Поновлено розмітку на території закладу..

   Але залишаються проблеми:

-частковий обвал стіни сходового прольоту, необхідні  термінові  відновлювальні роботи ( внутрішній  капітальний ремонт стін і стелі)  фахівцями з використанням професійних будівельних матеріалів.    

-гострою залишається проблема відновлення вуличних майданчиків сучасним обладнанням.        

ПІДСУМКИ

        Підводячи підсумки минулого навчального року можна впевнено стверджувати, що адміністрація закладу організовувала  безпечні  умови для праці та освітньо – виховної діяльності членів трудового колективу.

        Робота з дітьми проводилась систематично, цілеспрямовано, комплексно, з урахуванням вікових можливостей дітей та відповідно до вимог Базового компоненту.

         Зобов’язання адміністрації, передбачені колективним договором, ретельно виконувались.

      Тому хочеться подякувати усім: представникам міської ради, працівникам ДНЗ, батькам за спільну допомогу у роботі закладу і закликати усіх: “Давайте спільно працювати над вирішенням проблем садочка аби створити для дітей комфортні умови перебування, аби забезпечити їм щасливе майбутнє.

bottom of page